تبلیغات
آزمون های کانون فرهنگی آموزش و کنکورسراسری - دفتر برنامه ریزی به روش قلم چی
آزمون های کانون فرهنگی آموزش و کنکورسراسری
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 9 شهریور 1390 توسط محمد علی اکبری | نظرات ()
این کتاب خیلی خیلی ساده هست! اما به جرات می تونم بگم از تاثیر گذارترین کتاب هایی هست که هر دانش آموزی باید مطالعه کند.
قدرت دفتر برنامه ریزی در جمع و جور بودن و کارایی بالای اون خلاصه می شود.
می خواستم از توضیح روش پر کردن خانه ها و جدول ها توضیح بدم که دیدم 1-این جدول ها این قدر آسون و روتین هستند که نیاز به توضیح ندارند! 2-خود آقای قلم چی اول دفتر به صورت کامل توضیح داده اند.
خب بدون مقدمه می رم سراغ مباحث اصلی.

 خودتون می تونید برای خودتون برنامه ریزی درست و دقیق داشته باشید و این همان ارمغان اصلی دفتر برنامه ریزی است.هر دانش آموزی دوست داره خودش بتوانه برای خودش یک برنامه ریزی شخصی و درست داشته باشه.با توجه به نیاز ها و توانایی های خودش.
اگه یه هفته این دفتر رو پر کنی به تاثیر آشکار اون پی می بری. هفته ی دوم به خودت می گی: -خب حالا این هفته باید بیشتر بخونم. -من چقدر کم درس خوندم! -من چقدر زیاد درس خوندم. _آهان مشکلم توی وقت نگذاشتن برای عمومی هاست! و....
به راحتی می تونید توی چند دقیقه برای خودتون برنامه ریزی کنید.و این رو مطمئن باشید اگر طبق این دفتر پیش برید،کم کم برای خودتون یک برنامه ریز می شید!
این کتاب اصلا و اصلا خسته کننده نیست و اصلا دست و پا گیر نیست.شاید در طول روز شما این کتاب رو 10 دقیقه هم نبینید اما تمام تاثیرش رو توی طول روز احساس می کنید.وقتی آدم با خودش رو راست باشه،می تونه واقعی تر تصمیم بگیره.

نکته ی اصلی این است که بسیاری از دوستان می گن "من حوصله ی پر کردن این جدوال ها رو ندارم.کی می تونه این همه خونه پر کنه!"اما موضوع این است که این جدول ها باید در عرض یک هفته پر بشه! یعنی شما فقط باید هر ساعتی رو که مطالعه می کنی بنویسی.همین.اصلا هم نیاز به فکر و محاسبه ی پیچیده ای نداره!
یکی از بهترین کارایی های این دفتر،کمک به تحلیل و آنالیز آزمون ها،درصد ها،وضعیت تحصیلی،نقاط ضعف و قوت و.... است.خیلی راحت می تونید محاسبه کنید.مثلا: -خب این آزمونی که 25 ساعت زیست خوندم،ترازم شد این قدر.پس آزمون بعدی می تونم با افزایش ساعت مطالعه تراز بهتری بیارم. و....

خلاصه این که از نظر من دیگه دنبال انتخاب کتاب برنامه ریزی دیگری نباشید و پی یک برنامه ریز نباشید.از همین امروز شروع کنید.این دفتر ارزان قیمت و کم حجم رو بخرید و قدرت اون رو لمس کنید.چاپ سیصدم این کتاب خوبی یا بدی اون رو تا حد زیادی مشخص می کنه!.اگر کسی بدون دلیل و منطق قصد تخریب نام دفتر برنامه ریزی رو داشت با قاطعیت این تخریب رو کنار بزارید و فقط به حقیقت فکر کنید.

رقابت با خودت (که خیلی مهمه)،نتیجه ی توجه به دفتر برنامه ریزی هست.اصلا اگر به دنبال کسب رتبه های خوب باشیم،همیشه نیاز به یک محرک رو توی خودمون احساس می کنیم.و چه محرکی بهتر از عقل و منطق و هدف خودمون؟!
بحث دیگه،جملات خیلی خوب بالای صفحات این دفتر هست که بعضی هاشون به واقع بهترین مشاور تحصیلی و بهترین راهنمای تحصیلی هستند.در ضمن اینکه این دفتر صفحاتی هم برای مشاوره و راهنمایی تحصیلی داره که بسیار کاربردی هستند و در آنها از هر گونه کلی گویی و حرف تکراری خودداری شده.

خلاصه! در یک کلام! بخر و بهش عمل کن!


درباره وبلاگ
وبلاگ دانش آموزان کنکوری کانون فرهنگی آموزش غرب پسران مشهد
هدف این وبلاگ اطلاع رسانی و کمک به دانش آموزان عزیز هست
امیدوارم همه دانش آموزان روز به روز پیشرفت کنند
موضوعات
آخرین مطالب
نویسندگان
آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

موبایل

فال حافظ

دانلود

خرید اینترنتی